YAYIN KURALLARI

Türk Dünyası Bilgi Arşivi’nde yayınlanacak olan yazıların Türk Dünyası ile direk veya dolaylı yönden ilişkisi olması tercihimizdir.

Bilimsel veya diğer makaleler, bildiri, köşe yazısı, değerlendirme ve anı yazıları, şiir, söyleşiler, denemeler, vb. tüm çalışmalar arşivimizde yerini alabilir.

Gönderilecek olan çalışmaların yeni tarihli olması önemli değildir. Kuruluşumuz bir arşiv niteliğinde olduğu için gönderilecek olan çalışmalar çok eski tarihli de olsa değerlendirilecektir. Yalnız, yazının sonuna mümkünse gün/ay/yıl şeklinde, değilse yıl olarak yazıldığı tarihi eklemeniz gerekmektedir.

Yazılarınızın içerisine konu ile alakalı birkaç resim veya fotoğraf eklemeniz, yazıların okunurluğunu arttırabileceği gibi okuyucunun ilgisini daha da fazla çekecektir. Bu sebeple, gönderilen yazılarda birkaç resim veya fotoğraf bulunması tercihimizdir.

Gönderilecek olan yazılar, word dosyasında 12 punto Times New Roman yazı karakterinde olmalı ve yazar, eklemek istediği görselleri yazı içerisine de yerleştirmelidir.

Yayınlarına istikrarlı devam eden ve sürekli takip edilen yazarlarımız, sol menüdeki yazarlar kategorisine özgeçmişleriyle eklenecek ve okurların yazarları daha yakından tanıması sağlanacaktır.

Saygılarımızla,

Türk Dünyası Bilgi Arşivi Yönetimi