Türk Cumhuriyetleri’nden Gelen Öğrencilere Demir Çubuklu Saldırı

demir-cubukla-dovdler

Anadolu Üniversitesi KYK önünde 26 Nisan 2013 Cuma günü meydana gelen olayda, PKK sempatizanı yaklaşık 80 öğrenci, ellerinde demir çubuklarla ve sopalarla, Türk Cumhuriyetleri’nden gelerek ülkemizde öğrenim görmekte olan 10 öğrenciye saldırdılar. Yapılan bu saldırı sonucunda yaralanan öğrenciler, hastaneye kaldırıldılar. ‘’Kürdistanda Türklere ve Faşizme yer yok, Kürdistan’dan Türkleri ve Faşizmi Kovacagız ’’ sloganları ile Türk öğrencilere acımasızca saldıran terörist öğrenciler, bununla yetinmeyip bölücü basına bir de “Üniversitese suçsuz Kürt öğrencilere sadırı” başlığıyla haberler yayımlatarak, hem suçlu hem güçlü olma hastalıklarını bir kez daha göstermişlerdir. Siyasi iktidardan aldıkları cesaretle bundan önce de defalarca bu tür saldırılarda bulunan bu grup, daha önce de AGD’li ve TGB’li öğrencilere aynı şekilde saldırmışlardı. Üniversitede kendileri her gün stantlar açan, üniversite içerisini afişlerle dolduran bu bölücüler, kendileri dışındaki hiç bir gruba üniversite içerisinde yaşam hakkı tanımayarak özgürlük (!) anlayışlarını bir kez daha göstermişlerdir.

Yapılan bu saldırı sonucunda; öğrencilerden birkaçının kafasında yarıklar oluşmuş, birisinin çenesi kırılmış ve diğerlerinin de vücutlarında çeşitli yaralanmalar olmuştur.

İşin acı yanı ise; güvenlik görevlilerinin yanlarından geçen eli demir çubuklu ve sopalı 80 kişiyi izlemesi ve çevik kuvvetin müdahelede bulunmamasıdır. İnsanın aklına, bu olaylar “Barış Süreci (!)”nin meyveleri mi sorusunu getiren bu saldırıyı, Türk Dünyası Bilgi Arşivi olarak esefle kınıyor ve soydaşlarımıza yapılan bu acımasızca saldırının faillerinin cezalandırılmasını yetkililerden en doğal hakkımız olarak istiyoruz.

" Türk Cumhuriyetleri’nden Gelen Öğrencilere Demir Çubuklu Saldırı " için 2 Yorum Yapılmış.

  1. ogrenci diyor ki:

    Allah bildiği gibi yapsın,günahsızlara saldıranları ve buna bilerek göz yumanları…((

    • Fadıl ÜNAL diyor ki:

      Türkiye Cumhuriyeti’nin bütün kurumları ile bu olayın üzerine giderek,benzeri olayların meydana gelmemesi için başta eğitim olmak üzere her türlü tedbiri almasını bu coğrafyada yaşayan herkesin barış huzur ve mutluluğu için gerekli ve temel unsur olarak görüyoruz. ESKİ Kooroordinatörü ( 1992-2001)

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>