Çin Doğu Türkistan’da Yeni Bir Katliam Hazırlığında

Dogu-Turkistan-da-dort-kisi-olduruldu

Çin, Doğu Türkistan’da yeni bir zulüm hazırlığında… Çin polisinin silah arama bahanesiyle evlere girmeye çalışmasının ardından çıkan çatışmada çok sayıda Müslüman Uygur şehit edildi. Kaşgar bölgesinin Maralbaşı kasabasında Çin polisinin terör estirmeye devam ettiği öğrenildi.

Katliama ön hazırlık

Paris’te Dünya Uygur kongresinde olduğunu vurgulayan Rabia Kadir, “Olaylar hakkında an ve an haber alıyorum. Anlaşılan Çin yeni bir katliamın ön hazırlığını yapıyor. Askerler barışçıl her türlü eylemin ardından evleri basarak Müslümanları yok ediyor. İslami propaganda yapan bir çok gencimiz de tutuklanmış durumda. Dünya bu sesimizi duymalı. Doğu Türkistan’da insanlık can çekişiyor. Bütün haklar ayaklar altında” dedi.

Çin, susturmaya çalışıyor

Doğu Türkistan Kültür ve Dayanışma Derneği Temsilcilerinden Hayrullah Efendigil ise, “Şuan biz uluslar arası bir toplantıda meydana gelen zulümleri anlatmaya çalışıyoruz. Biz sesimizi ne zaman uluslararası arena da duyurmaya çalışsak, Çin eş zamanlı Müslüman Uygur Türklerine baskı başlatıyor. Biz toplantının ilk gününde Doğu Türkistan’dan gelen haberler ile sarsıldık. Şuan orada yine insan avı başlamış durumda. Bu zulme dünya daha fazla seyirci kalamaz” dedi.

Komik bahaneler!

Son olan olaylar hakkında da haber10’u bilgilendiren Efendigil, “Dün Kaşgar’da Çinli güvenlik güçleri bir kaç eve baskın yapmış. Ve eş zamanlı operasyonlar ile Doğu Türkistan’da katliamlarına bir yenisini daha eklemiş. Üstelik hiçbir gerekçeleri yok. Neymiş silah arıyorlarmış… Neymiş silah; kesici alet. Hangi evde kesici alet bulunmaz. Bunlar yine bir katliamın ön hazırlığını yapıyorlar. Allah aşkına kardeşlerinizi yalnız bırakmayın” diye konuştu.

Kaynak: Doğu Türkistan Kültür ve Dayanışma Derneği

" Çin Doğu Türkistan’da Yeni Bir Katliam Hazırlığında " için 1 Yorum Yapılmış.

  1. Moises Bush diyor ki:

    Komünist Çin Yönetimi, Doğum kontrolü uygulamalarını yaygınlaştırmak ve bu husustaki sınırlamaları meşrulaştırmak için yeni bir mantık ortaya koymuştur. Bunun adı “nüfus kalitesidir”. Burada dikkati çeken nokta, söz konusu kavramın nüfus miktarını değerlendirmeye almadan ve yalnız Çinli olmayan azınlıkların üzerine geliştirilen bir kavram olduğudur. Komünist Çin Kamu Sağlığı Bakanı Chen Minzhang, kendi önerisi olan yasa tasarısında: Doğumların kalitesi incelenirken devrimci esasların, etnik azınlıkların, sınırların ve ekonomik açıdan gelişmemiş olanların dikkate alınması ve devletin bu konuya eğilmesi gerektiğini belirtmiştir. Anlaşılacağı üzere, “azınlıklar”, “devrimci esas”, ve “sınırlardan” kasıt Doğu Türkistan ve Tibet’tir. Doğu Türkistan hakkındaki yönergeler 1992 yılında yeniden düzenlendi ve “nüfus kalitesi” doğum kontrolünün yeni bir aracı olarak devreye sokuldu, “az ama sağlıklı doğum” sloganıyla da resmi hale getirildi. Böylece soykırım siyaseti resmen uygulanmaya konuldu.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>